PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361406}

Konklawe

The Conclave
6,4 2 413
ocen
6,4 10 1 2413
Konklawe
powrót do forum filmu Konklawe

Bardzo dobry dramat.

ocenił(a) film na 8

W małej, zamkniętej przestrzeni, w której obradują kardynałowie wybierający papieża, pełno jest intryg, interesowności, polityki, kupczenia, całego brudu tej epoki, a jednak zakończenie zaskakuje. Ostre rozgrywki pomiędzy kardynałami wzmagają napięcie. Bardzo dobre aktorstwo, polecam film. Widziałam go dziś drugi raz i drugi raz mnie wciągnął.

użytkownik usunięty
mona_4

Świetne kino w stylu 12 gniewnych ludzi. Starannie kreowane postacie, porządna gra aktorska. Film nie tylko dla historyków :)

mona_4

Najsmutniejsze jest to że tak się własnie wybiera Papieży. Zwykłe politykierstwo, układy, układziki, kupowanie głosów itp: Z Bogiem ma to raczej niewiele wspólnego. Ponoć zanim Karol Wojtyła został Papieżem też rywalizowało ze sobą dwóch innych kandydatów. Ostatecznie nie mogąc dojść do porozumienia wybrano kogoś neutralnego, zwłaszcza że poprzedni Papież zmarł w przedziwnych okolicznościach po zaledwie miesiącu urzędowania.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

Ja nie miałam po filmie tak negatywnego odczucia. Wydawało mi się, że wybór pozostaje właściwy pomimo intryg i układzików. Może coś działa poza wszystkim... A koniec jest bardzo mocny, robi wrażenie. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones